בשנים האחרונות זוגות שעומדים לפני חתונה ממהרים לבחור רב לחתונה ויש מי שעושים זאת אפילו שנה מראש. כמה דגשים בדרך לבחירה המתאימה

טקס נישואין על פי המסורת היהודית מחייב כתובה, שני עדים כשרים, גברים או נשים, ורב לחתונה, או אדם אחר, אשר אוחז בידע מספיק על מנת לקיים את הטקס כהלכתו. בכל מקרה, במדינת ישראל, הזוג המתחתן צריך לקבל את אישור הרבנות על הנישואין. רוב טקסי החתונה על פי המסורת היהודית מתבצעים על ידי רב. 

 

על מנת למצוא רב לחתונה כדאי להתחיל בחיפוש כמה חודשים לפחות לפני התאריך הנבחר. ישנם רבנים רבים שעומדים בפני ביקוש גבוה ויהיו עסוקים בהתחייבויות לקיום טקסי חופה אחרים. בשנים האחרונות זוגות ממהרים לתאם עם הרב לחופה  הנבחר שלהם ויש כאלה שעושים זאת אפילו שנה מראש. 

 

על מנת לבחור ברב לחופה המתאים לקיום טקס החתונה, מומלץ לחפש רב לחתונה  שמתחברים להלך רוחו ולתכנים שהוא מעביר במהלך החופה, לצד הברכות הקונבנציונליות. חשוב להגיע מוכנים לפגישה עם הרב ולהכין רשימת שאלות ונקודות עליהם מעוניינים לשוחח עמו. כדאי לעמוד על הגישה של הרב לטקס הנישואין, לסקור יחד את שלבי הטקס, לקבל ממנו עצות ולהדגיש ציפיות. 

 

אחת הבחירות הרווחות בשנים האחרונות הוא רב מזמר. ברוב המקרים מדובר בחזנים מוכשרים, שלמדו ועברו הכשרה על מנת לבצע טקסי חתונה. הרב המזמר מנהל את טקס החופה כולו בשילוב שירה סוחפת, שמרטיטה את לבבות הנוכחים. כך הטקס זוכה לממד מרגש נוסף, מעבר לקדושה הטמונה בו מניה וביה.

רב לחתונה רב מזמר רב לחופה

053-9344680